MODLITWA GŁĘBI – O. WOJCIECH DRĄŻEK – DZIEŃ SKUPIENIA

02/11/2023 13:49
Agnieszka Wojnarowicz

Już 25 listopada Ojciec Wojciech Drążek, poprowadzi konferencje o praktyce modlitwy głębi jako drodze wewnętrznej przemiany i drodze do pełni życia. Serdecznie zapraszamy na kolejny dzień skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy.

“Modlitwa głębi to praktyka duchowa propagowana przez o. Thomasa Keatinga OCSO (1923-2018). Polega ona na trwaniu w Bożej obecności w głębokiej ciszy.
W praktyce modlitwa ta polega na porzuceniu zaangażowania w sprawy zewnętrzne i zawieszeniu, przynajmniej na poziomie intencji, wewnętrznego dialogu, który zwykle wypełnia świadomość. Chodzi o to, by starać się w czasie tej praktyki nie podążać za narzucającymi się nam odczuciami z ciała, emocjami, myślami, wyobrażeniami. Kiedy zaś łapiemy się na tym, że nasza uwaga umyka ku tym sprawom, należy łagodnie wrócić do postawy trwania w Bożej obecności i przyzwolenia na Jego działanie w nas. Pomaga w tym tzw. “święte słowo”, o którym piszemy poniżej.
Modlitwa głębi jest przygotowaniem naszych władz wewnętrznych na przyjęcie daru modlitwy kontemplacyjnej” (poglebiarka.pl)

Program:
I konferencja:
Najstarsza tradycja – kontemplacyjny wymiar Ewangelii.
Chrześcijaństwo jako przekaz duchowy z serca do serca.
Modlitwa jako relacja z Odwieczna Miłością, która ma nieskończoną siłą przemiany, transformacji życia.
II konferencja:
Jak praktykować modlitwę głębi?
Wprowadzenie do praktyki modlitwy głębi jako drogi wewnętrznej przemiany i drogi do pełni życia.

Harmonogram dnia skupienia:
10:00 – modlitwa wprowadzająca
10:30 – I konferencja
11:30 – przerwa kawowa
12:00 – spowiedź
13:00 – Msza Święta z homilią
14:00 – przerwa obiadowa
15:00 – II konferencja + modlitwa
16:30 – adoracja w ciszy
17:00 – zakończenie dnia skupienia

Ojciec Wojciech Drążek jest katolickim misjonarzem z międzynarodowego Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill. Pracował w wielu krajach mi. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech oraz przez ponad 8 lat w Papui Nowej Gwinei, gdzie zajmował się nie tylko pracą misyjną, ale również edukacją i formacją duchową kandydatów do życia zakonnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w towarzyszeniu osobom, które świadomie podejmują osobistą drogę duchową. Od 2013 roku jest krajowym koordynatorem Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej (Contemplative Outreach) w Polsce.
Prowadzi warsztaty, rekolekcje i sesje medytacyjne, uczy chrześcijańskiej drogi duchowej i praktyk z nią związanych. Jest zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny, działa w europejskim stowarzyszeniu Spiritual Directors in Europe, które promuje rozwój osobisty poprzez indywidualne przewodnictwo duchowe.
Jest tłumaczem książek z dziedziny duchowości mi. ojca Thomasa Keatinga i Richarda Rohra, pasjonuje się nowoczesnymi dziedzinami nauki oraz nowymi technologiami, kocha muzykę i książki, szuka sposobów integralnego rozwoju człowieka, w którym ciało, umysł i serce (wymiar duchowy) znajdują się w harmonii, a osoba może wzrastać zgodnie z zamysłem Odwiecznej Miłości.

Bezpłatne zapisy na stronie: www.dobryzakatek.org

o_wojciech_drazek_cmm-—-kopia.jpg

Piotr

Skip to content