MODLITWA BOHATERÓW BIBLIJNYCH – S. JUDYTA PUDEŁKO PDDM – DZIEŃ SKUPIENIA

14/11/2023 9:56
Basia Krumholc

S. Judyta Pudełko PDDM, poprowadzi grudniowy dzień skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy. Serdecznie zapraszamy spragnionych i ciekawych wiedzy z życia duchowego bohaterów biblijnych.

“Biblijni bohaterowie są dla nas wzorem modlitwy. Poprzez modlitwę uczą nas wzrastania w relacji z Bogiem oraz przeżywania różnych okoliczności naszego życia w klimacie modlitwy. Podczas tego dnia skupienia przyjrzymy się trzem postaciom. Pierwszą z nich proponuje nam liturgia dnia – jest to prorokini Anna, bohaterka łącząca Stary i Nowy Testament. Następnie przyjrzymy się modlitwie Maryi, która jest dla nas wzorem wiary. Ostatnim bohaterem będzie sam Jezus Chrystus, który jako wcielony Syn Boży modlił się do Ojca i przeżywał codzienność w zjednoczeniu z Nim.”

s. Judyta Pudełko PDDM – przynależy do Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie uzyskała doktorat z teologii biblijnej (2006). W latach 2007-2010 studiowała w Studium Biblicum Franciscanum (SBF) w Jerozolimie gdzie uzyskała licencjat z nauk biblijnych i archeologii. Od 2021 r. doktor habilitowana nauk teologicznych, wykładowca Akademii Katolickiej w Warszawie (AKW). Autorka publikacji biblijnych, rekolekcjonistka, zaangażowana w duszpasterstwo biblijne i popularyzowanie Lectio divina. Członkini zwyczajna Stowarzyszenia Biblistów Polskich i przewodnik grup pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.

bezpłatna rejestracja na stronie: www.dobryzakatek.org

s_judyta_pudelko-—-kopia.jpg

Piotr

Skip to content