Biała Podlaska, Siedlce: Caritas świętuje Dzień Wolontariusza

01/12/2023 20:32
Basia Krumholc

Każdego dnia wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej wychodzą naprzeciw ludziom w potrzebie. Pomagają w nauce dzieciom i młodzieży, zbierają żywność, towarzyszą schorowanym, osobom z niepełnosprawnościami i nie tylko. Organizacja włącza się w obchody i organizuje w Białej Podlaskiej i w Siedlcach spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, by pokazać, docenić i nagrodzić ich pracę charytatywną.  

– Wolontariusze są z nami przez cały rok. Wychodzą z otwartym sercem na spotkanie z dziećmi, osobami chorymi i niepełnosprawnymi, seniorami. W dniu ich święta chcemy podkreślić ofiarną postawę, godną naśladowania, i podziękować – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. 

Ochotnicy skupieni są w dwóch Centrach Wolontariatu: w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) i w Siedlcach (woj. mazowieckie). 

Biała Podlaska – 2 grudnia 2023 r.  

15:00 – Msza św. dla wolontariuszy w kaplicy Caritas przy ul. Warszawskiej 15 

16:00 – część oficjalna – podziękowanie dla wolontariuszy, wręczenie drobnych nagród 

16:30 – bal na świetlicy w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Warszawskiej 15 

Wśród zaproszonych będą włodarze miasta i wolontariusze. 

Siedlce – 5 grudnia 2023 r.  

16:00 – Msza św. z oprawą muzyczną wolontariuszy w kaplicy Centrum Charytatywno-Duszpasterskim na II piętrze przy ul. Bpa I. Świrskiego 57, 

17:00 – cześć oficjalna – spotkanie w Sali Wolontariatu Caritas przy ul. Katedralnej 5 (obok księgarni). Podziękowanie dla wolontariuszy, słodki poczęstunek. Wśród zaproszonych będą włodarze miasta, wolontariusze, organizacje współpracujące z Centrum Wolontariatu, m.in. Wioska Dziecięca, Hospicjum, Świetlice, Zakład Karny. Spotkanie umili występ Zespołu Śpiewaczego z Chodowa. 

Skip to content