„Matka Teresa. Nie ma większej miłości” na FFNZ

10/12/2023 17:07
Basia Krumholc

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Akademia Katolicka w Warszawie zapraszają na pokaz filmowy z cyklu kina dyskusyjnego “Forum Filmów Nie-Zwyczajnych”. Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW. Film pt. “Matka Teresa. Nie ma większej miłości”, który mamy zaszczyt Państwu pokazać, to produkcja Jamesa Wahlberga, nawróconego przestępcy, a zarazem brata słynnego aktora Marka Wahleberga, który po spotkaniu z tą niezwykłą Świętą, odnalazł Boga i postanowił na zawsze zmienić swoje życie ❤

Data: 21.01.2024 r., godz. 16:00
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
Bilety – w cenie 18/20 zł dostępne on-line na www.dobremiejsce.org oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B)

Matka Teresa z Kalkuty jest bez wątpienia jednym z duchowych gigantów XX wieku. Swoim życiem i służbą najuboższym oraz odrzuconym dała potężne świadectwo prawdziwej miłości chrześcijańskiej.
25 lat po jej śmierci powstał niezwykły dokument: Nie ma większej miłości – Matka Teresa. Film kręcono na pięciu kontynentach, wykorzystując niepublikowane dotąd archiwalia oraz pomoc apostolatu Misjonarek Miłości, dzięki czemu powstała zapierająca dech w piersiach wizualna podróż.
Dokument opowiada nie tylko o zmaganiach Matki Teresy w czasach opieki nad najbiedniejszymi z biednych, ale też o jej głębokiej relacji z jednym z największych świętych czasów nowożytnych – papieżem Janem Pawłem II. To coś znacznie więcej niż film dokumentalny, to hołd dla postawy miłosiernej służby i drogowskaz dla wszystkich, którzy szukają nadziei w naszych niespokojnych czasach.
www.dobremiejsce.org

Projekt bez nazwy - 2023-12-12T161714.245 Mother-Teresa-plakat-1920x1080-1-Duzy.jpeg

Akademia Katolicka w Warszawie, Dobre Miejsce - Katolckie Centrum Kultury

Skip to content