Siedlce: Zbieramy na protezę Sylwii  

16/12/2023 5:41
Basia Krumholc

Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do wzięcia udziału 15 i 16 grudnia 2023 r. w świątecznej zbiórce do puszek w Galerii Siedlce na rzecz Sylwii Łopackiej. Dziewczyna potrzebuje środków na zakup bionicznej protezy ręki. Jej koszt to aż 220 tysięcy złotych.   

Sylwia Łopacka urodziła się bez przedramienia lewej ręki. Jej niepełnosprawność powoduje ból i coraz dotkliwiej wpływa na życie – funkcjonuje coraz gorzej, musi korzystać z rehabilitacji, ze zwolnień lekarskich.  

Profesjonalna proteza pozwoli na życie bez bólu. Caritas Diecezjalna stara się ją wspierać różnorodnymi akcjami i zbiórkami.  Środki finansowe trzeba zebrać jeszcze w grudniu, ponieważ z nowym rokiem jej koszt wzrośnie o kilkadziesiąt tysięcy.  

Podczas zbiórki w Galerii Siedlce datki do puszek będą zbierać wolontariusze Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach.   

– Pozostało już niewiele czasu na zebranie całej kwoty, mimo to jest duża szansa na to, że przy dużym zaangażowaniu darczyńców uda się zebrać wymaganą kwotę jeszcze w tym miesiącu. Gorąco zachęcam do  wsparcia – mówi Michał Szmulik, koordynator biura Caritas Diecezji Siedleckiej.  

Zbiórka odbywa się w ramach akcji „Co dwie ręce to nie jedna – czyli proteza dla Sylwii”. Nr zbiórki publicznej to 2022/5282/OR.  

Skip to content