Wręczenie nagród “Przyjaciel życia”

24/01/2024 9:25
Basia Krumholc

23 stycznia 2024 r. w centrum prasowym Katolickiej Agencji Informacyjnej w Warszawie odbyła się gala wręczenia statuetek Przyjaciel Życia. To najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka osobom, którym stowarzyszenie pragnie podziękować za wkład w budowanie cywilizacji życia i miłości. Uroczystość miała charakter konferencji prasowej.

Pierwszą statuetkę „za wkład w dzieło ochrony życia i godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci” otrzymała dr n. med. Ewa Ślizień-Kuczapska, specjalista położnik-ginekolog i NaProTECHNOLOGY, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny, instruktor i medyczny konsultant metod rozpoznawania płodności, wykładowca akademicki i współautorka wielu publikacji.

Nagrodę dla Cichych Bohaterów odebrali Państwo Małgorzata i Bogdan Dubanowiczowie, którzy tworzą rodzinę zastępczą i adopcyjną. Jako rodzina zastępcza pomogli 25 dzieciom. Pan Bogdan Dubanowicz pełni funkcję prezesa Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością „Razem-Zawsze”. Pani Małgorzata Dubanowicz angażuje się w działania Caritas.

Film o Państwu Małgorzacie i Bogdanie Dubanowiczach: https://youtu.be/fjYlefbWmFs

Nagranie gali: https://youtu.be/9oRuN7mSiHA

Skip to content