IKONA – OKNO OTWARTE DLA CZEKAJĄCYCH – BP MICHAŁ JANOCHA- DZIEŃ SKUPIENIA

12/03/2024 18:20
Basia Krumholc

„Ikona – okno otwarte dla czekających”, tematem kolejnego dnia skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy. 27 kwietnia 2024 r. konferencje wygłosi bp Michał Janocha. Serdecznie zapraszamy.

Opis planowanej nauki:
„Każdy człowiek, stworzony na obraz i podobieństwo Boga, jest Jego ikoną. Przez grzechy ta ikona traci swoje podobieństwo do Pierwowzoru, ale pozostaje święta.
Dzień skupienia może nam pomóc w odkrywaniu, że Jezus swoją krwią zmywa brud z ikony naszego życia i przywraca nam Boże podobieństwo.”

Prowadzący:
Bp Michał Janocha – ur.1959, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, doktor habilitowany historii sztuki. Od 2010 roku pracuje na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Artes Liberales, w komisji Speculum Byzantinum. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół historii sztuki i tradycji bizantyjskiej w perspektywie porównawczej Wschodu i Zachodu, a także teologii kultury. Opublikował szereg artykułów i książek, m.in. „Polonika artystyczne w zbiorach watykańskich” oraz „A piękno świeci w ciemności”.

OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI
Zapisy na stronie: www.dobryzakatek.pl

bp-Michal-Janocha-—-kopia-1.jpg ikona_okno_otwarte_dla_czekajacych-0.png

Piotr

Skip to content