Webinar „Dojrzewam do kobiecości. Burza emocji”

13/03/2024 15:17
Basia Krumholc

Webinar „Dojrzewam do kobiecości. Burza emocji”

13 marca 2024 r. o godz. 19.00, odbędzie się wyjątkowy webinar dla mam i córek pt. „Dojrzewam do kobiecości. Burza emocji”. – Podczas webinaru porozmawiamy o emocjach, które mogą towarzyszyć dorastającym nastolatkom. Zastanowimy się, jak możemy wspierać nasze córki w tym fascynującym, choć trudnym procesie stawania się kobietą. Co wybrać? Kontrolę i nadopiekuńczość? A może uważność i zaufanie? Co zbuduje między nami prawdziwy pomost porozumienia? Na relację mama-córka popatrzymy też z drugiej strony, czyli z perspektywy mamy. I dla nas ten etap jest wymagający. W jaki sposób możemy zadbać o własne potrzeby, szanując równocześnie potrzeby córeczki? Jak komunikować, kiedy i my doświadczamy trudności? W oswojeniu burzy emocji pomoże nam wiedza – co biologia mówi o procesie dojrzewania? W jaki sposób zmiany w ciele wpływają na psychikę dziewczynek? – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka.

Przewodnikiem po temacie będzie Magdalena Sabik, pedagog, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Prowadzi ona szkolenia dla rodziców i wychowawców m.in. w nurcie Pozytywnej Dyscypliny oraz Porozumienia bez Przemocy. Jest autorką kursu „Matka – córka. Ja i moja nastolatka”. Wspiera w rozwoju dzieci z autyzmem. Jest autorką książki pt. „Zabawy dla dzieci z autyzmem”. Rozwija też własny projekt Akademia Relacji na Facebooku i YouTube. Prywatnie żona i mama czworga dzieci.

Do udziału zapraszamy mamy z córkami od 10 r.ż. a także ciocie, babcie, nauczycielki, wychowawczynie, które chcą budować wspaniałe relacje z dorastającymi dziewczynami. – Zaparzcie herbatę albo przygotujcie smaczny koktajl, usiądźcie przed ekranem i posłuchajcie pięknej opowieści o budowaniu tej niezwykłej, jedynej w swoim rodzaju relacji mama-córka – zaprasza Magdalena Guziak-Nowak.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Zapisu na webinar można dokonać na stronie: https://pro-life.pl/webinary/.

Marcowe spotkanie jest częścią projektu edukacyjnego EduLife tworzonego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. To trwający już trzy lata cykl popularnonaukowych webinarów, które odbywają się od października do czerwca w każdą drugą środę miesiąca. Wykłady i rozmowy z zaproszonymi gośćmi są cenioną przez licznych odbiorców okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, m.in. o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki i cele diagnostyki prenatalnej.

Nagrania z poprzednich webinarów dostępne są na kanale Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka na YouTube: www.youtube.com/psozc.

W 2024 r. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka świętuje 25-lecia swojej działalności. Stowarzyszenie powstało w 1999 r. Zajmuje się pozytywną edukacją pro-life. Organizuje webinary dla osób, którym bliska jest postawa pro-life i które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej na temat ochrony ludzkiego życia od poczęcia. Wydaje biblioteczki pro-life, czyli broszury dające wiedzę potrzebną do merytorycznych rozmów. Prowadzi pięciodniową Letnią Akademię Pro-Life, w trakcie której uczestnicy z całej Polski pogłębiają swoją wiedzę na temat najważniejszych zagadnień bioetycznych w trakcie zajęć aktywizujących tak, by potem dzielić się nią z innymi. Organizuje konkursy dla dzieci, młodzieży i studentów oraz wystawy. W ramach cyklu Projekt Life publikuje co tydzień na kanale na YouTube komentarze do bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka wspiera również materialnie potrzebujące kobiety w ciąży i rodziny podejmujące trud wychowania dziecka z niepełnosprawnością. Pomaga w usamodzielnieniu się samotnym matkom, które opuszczają domy samotnej matki, ośrodki pomocowe lub kryzysowe. Prowadzi Telefon Zaufania Pro-Life dla kobiet będących w ciąży, znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej. Mogą z niego skorzystać także ojcowie spodziewający się narodzin dziecka oraz inne bliskie osoby kobiety w ciąży, która znalazła się w kryzysie.

Główne uroczystości związane z 25-leciem działalności Stowarzyszenia będą miały miejsce 6 kwietnia 2024 r. w czasie 44. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę.

Skip to content