Nowenna za Ojczyznę

15/03/2024 9:43
Basia Krumholc

W dniach 16-24 marca w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, podobnie jak w całej Polsce, będzie odprawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Inicjatywa jest promowana w mediach jako „Akcja 21:20″.

Do włączenia się w tę modlitewną akcję zachęca przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki: „W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. […] Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski”.

Codzienna modlitwa w ramach Nowenny odbywać się będzie w łączności z sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, gdzie po Apelu Jasnogórskim zostaną odmówione modlitwy nowennowe. W parafiach i w prywatnym odprawianiu nowenny można je odmawiać w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Po odczytaniu intencji wyznaczonej na dany dzień należy odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Więcej informacji o Nowennie oraz materiały do jej odprawiania na stronie: https://nowenna2120.pl/

Skip to content