Wernisaż wystawy pt. „Drzewo życia”

15/03/2024 9:08
Basia Krumholc

„Drzewo życia” to wystawa Joanny Adamek, Ryszardy Łucji Jagielskiej, Iwony Piszczelskiej i Barbary Golimowskiej, tworzących razem Grupę Trzy Barwy.

Miejsce: Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek
Bilety: Wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20:00
Data Ekspozycji: od 2024-03-24
Wernisaż: 24.03.2024 r., o godz. 16:00

O ARTYSTACH:
– Prace Joanny Adamek to opowieść o przestrzeni.
– Malarstwo Ryszardy Łucji Jagielskiej to szukanie światła i Światła.
– Twórczość Iwony Piszczelskiej to droga poznania.
– Obrazy Barbary Golimowskiej to kontemplacja przyrody.

“Myśląc o wspólnej wystawie szukałyśmy jednego motywu, czegoś, co każdą z nas porusza, co jest ważne. Twórczość odgrywa różne role w naszym życiu. Każdą z nas co innego fascynuje, porusza, inspiruje. Jak więc znaleźć ten wspólny mianownik? Jak spowodować, by wystawa była całością? Przecież jesteśmy tak różne…

Okazało się, że jest motyw, który przewija się w twórczości każdej z nas. Wszystkie mamy w portfolio obrazy drzew malowane z natury w plenerze. Przebywanie w sąsiedztwie drzewa jest kojące, tworzy się relacja pomiędzy nim a twórcą. Ale czym to drzewo jest? Dla artysty? Dla człowieka?

Tak pojawił się pomysł na tytuł wystawy „Drzewo życia”. Każda z nas stanęła przed wyzwaniem namalowania obrazu inspirowanego tym tematem i zmierzenia się z jego symboliką.

– Dla Iwony „Drzewo czterech pór roku” stało się metaforą zwykłego ludzkiego życia, które najpiękniejsze jest, gdy łączy wszystkie pory roku.
– Obraz Łucji „Płonące drzewo życia – S.O.S. dla Ziemi” w świetle wydarzeń współczesnego świata jest ostrzeżeniem dla ludzkości, wezwaniem do opamiętania.
– „Drzewo” Joanny stanowi sumę spostrzeżeń odzwierciedlających nastrój, stany emocjonalne, reakcje na wydarzenia, uważność na szczegóły, zmianę.
– Dla Barbary „Drzewo życia” to odniesienie do nieustannego wzrostu oraz czerpania z mocy Przedwiecznej Siły.

Praca nad przygotowaniem wystawy uświadomiła nam, że działając jako grupa też jesteśmy jak drzewo o wspólnym pniu i wielu gałęziach.” – mówią artystki.

Więcej informacji na www.dobremiejsce.org

BANER-WYSTAWA-DRZEWO-ZYCIA-462X369PX-2.jpg

Wernisaż wystawy pt. „Drzewo życia”

Skip to content