Siedlce: Z pomocą Caritas rozliczysz PIT

04/04/2024 13:49
Basia Krumholc

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do skorzystania z pomocy przy rozliczaniu zeznania podatkowego PIT. Dyżury pracowników służących wiedzą i doświadczeniem odbywają się w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach przez cały kwiecień 2024 r. Podczas rozliczania będzie można przekazać 1,5% podatku i wspomóc największą organizację charytatywno-kościelną na terenie diecezji siedleckiej.

Z inicjatywy każdego roku korzysta wielu mieszkańców. Co prawda biura rachunkowe oferują taką usługę, ale warto podkreślić, że jest ona płatna.

– Akcję pomocy w rozliczaniu PIT kierujemy do osób, które miałyby trudności, by zrobić to samodzielnie. Z pomocy naszych pracowników działu księgowego można skorzystać bezpłatnie. Przy okazji zachęcam, aby przekazać 1,5% podatku dla Caritas Diecezji Siedleckiej, który jest dla nas bardzo ważny. W ten sposób przekazujemy cegiełkę na pomoc potrzebującym – wskazuje ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Pracownicy będą dostępni w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-16:00 (w pokoju naprzeciwko wejścia do Jadłodajni).

Aby rozliczanie PIT przebiegło sprawnie, należy poświęcić wcześniej nieco czasu na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Na spotkanie trzeba przynieść ze sobą wszystkie otrzymane PIT za 2023 rok (PIT-11, PIT-8C, w przypadku ich braku – samodzielnie ustaloną wartość przychodu z danego źródła) oraz dokumenty potwierdzające możliwość odliczenia od podatku przysługujących ulg lub odliczeń zgodnie z informacjami zamieszczonymi na: www.e-pity.pl. Aby wysłać elektronicznie PIT za 2023 rok do Urzędu Skarbowego należy przynieść złożony do Urzędu Skarbowego PIT za poprzedni rok, czyli 2022.

Caritas Diecezji Siedleckiej od 33 lat działa na terenie diecezji siedleckiej. Pomaga osobom potrzebującym – m.in. ubogim dzieciom i młodzieży, osobom z niepełnosprawnościami i chorym, pogrążonym w ubóstwie, seniorom, bezrobotnym, osobom w kryzysie bezdomności, pogorzelcom, ofiarom kataklizmów oraz osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Funkcjonuje dzięki przekazywanym środkom finansowym i rzeczowym. Stara się pomóc każdej potrzebującej osobie, bez względu na wiek, wyznanie czy pochodzenie.

Skip to content