Grzegorz Tarwid TRIO – Jazz w Podziemiach Kamedulskich

08/04/2024 12:29
Basia Krumholc

Zapraszamy na wydarzenie z cyklu “Jazz w Podziemiach Kamedulskich”. 11 kwietnia wystąpi dla Państwa gwiazda polskiej estrady Grzegorz Tarwid.

DATA: 11.04.2024, g. 19.00
MIEJSCE: Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3
BILETY: Liczba miejsc ograniczona decyduje kolejność przyjścia – wstęp wolny

Młody polski jazz w Podziemiach Kamedulskich!

Grzegorz Tarwid – fortepian
Max Mucha – kontrabas
Albert Karch – perkusja
gościnnie: Michał Górczyński – klarnet

Grzegorz Tarwid – to jeden z najbardziej rozpoznawalnych młodych polskich muzyków jazzowych. Zebrał doświadczenie od mistrzów polskiej pianistyki jazzowej, by potem przenieść się na studia do Kopenhagi i inspirować się duńską sceną improwizowaną.

Tworzy projekty związane z historią polskiej muzyki improwizowanej. Mimo młodego wieku, jest już w europejskiej lidze jazzu. Ma na swoim koncie koncerty m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Maciejem Obarą, ale też Janem Młynarskim czy Marcinem Maseckim. Współtworzy: trio Sundial z Wojciechem Jachną i Krzysztofem Szmańdą, projekt Alfons Slik z Szymonem „Pimponem” Gąsiorkiem, oktet Marka Pospieszalskiego oraz septet Istnienia Poszczególne Tomasza Dąbrowskiego. W styczniu 2019 był kuratorem festiwalu Piano Room w warszawskim klubie SPATiF.

W cyklu Jazz w Podziemiach Kamedulskich odbędzie się warszawska premiera jego pierwszego autorskiego albumu „Flowers”, który ukazał się nakładem portugalskiej wytwórni Clean Feed, jednej z najbardziej prestiżowych w Europie. Utwory są inspirowane naturą, jej zmiennością i chaosem, ale też jej subtelnością i delikatnością. Tarwidowi towarzyszą młodzi, utalentowani muzycy: kontrabasista Max Mucha i perkusista Albert Karch. Gościnnie na scenie pojawi się również klarnecista Michał Górczyński, wybitny klarnecista związany z wytwórnią Lado ABC, ale też zespołami współczesnej muzyki kameralnej takimi jak Kwadrofonik, czy Hashtag Ensemble.

Na koncert zaprasza Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Grzegorz Pietruczuk oraz Zarząd Dzielnicy Bielany.
Patroni medialni: Jazz Forum, JazzPress, Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce

Grzegorz-Tarwid-plakat-725x1024.png

Dobre Miejsce - Katolckie Centrum Kultury

Skip to content