Sygnał Miłosierdzia nie zwalnia tempa – zagrają po raz siódmy!

18/04/2024 12:47
Basia Krumholc

W Nowej Rudzie-Słupcu tradycyjnie ruszają przygotowania do Koncertu Sygnał Miłosierdzia 2024 organizowanego przez Stowarzyszenie Sygnał Miłosierdzia.

To już VII edycja uwielbieniowego zmagania i realizacji pasji muzycznych ponad 100 lokalnych artystów. Każdego roku wyjątkowością wydarzenia jest umożliwienie spotkania chóralnego brzmienia z instrumentalistami Dolnego
Śląska. Sygnał Miłosierdzia dzięki wsparciu patronów i darczyńców, bezpłatnie doszkoli i połączy umiejętności stojących u progu kariery wokalistów, amatorów, uczniów szkół muzycznych z wykształconymi muzykami.

Dyrygenci i uczestnicy opracują repertuar koncertowy o tematyce chrześcijańskiej, współpracując w grupach instrumentalnych i wokalnych. Efekty ich pracy będzie można usłyszeć podczas uczty świętowania Bożego Ciała, która przypada 30 maja b.r. o godz. 19:30 na terenie Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu przy ul. Kłodzkiej 16. Koncert Sygnał Miłosierdzia 2024 ma czerpać z bogatej spuścizny Kultury i Dziedzictwa Narodowego w postaci twórczości Karola Wojtyły- św. Jana Pawła II. Wieczór muzyczny poprowadzi niezastąpiony dyrygent Kacper Birula oraz wrocławski dyrygent chóralny – Antek Filarowski. Warto zaznaczyć, że Koncert Sygnał Miłosierdzia 2024 to największe wydarzenie na Dolnym Śląsku wspierające kulturę, edukację muzyczną i religijną, które nieustannie promuje Nową Rudę – dlatego jest tak ważne dla różnych grup muzycznych i społecznych z niecierpliwością oczekujących kolejnych koncertów. Zainteresowanie uczestników i publiczności z edycji na edycję jest coraz większe, co gwarantuje popularność wydarzenia na arenie kraju i za granicą.

Projekt Sygnał Miłosierdzia 2024 można wesprzeć składając dowolną darowiznę pod numer konta bankowego: 90 1600 1462 1749 6365 1000 0001 z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia Sygnał Miłosierdzia.

Tylko dzięki wsparciu ludzi dobrej woli istnieje wielka szansa umuzykalniania utalentowanych osób.

Skip to content