Webinar – Dziecko Niechciane

30/04/2024 17:15
Basia Krumholc

8 maja 2024 r. o godz. 19.00 odbędzie się bezpłatny webinar pt. „Dziecko niechciane”, który jest kolejnym odcinkiem popularnonaukowego cyklu „EduLife”. – To trudny i bolesny temat. Szczególnie wówczas, gdy uświadamiamy sobie, że tak bardzo żywy w… nas. Mimo że to sformułowanie czasem otwiera rany, chcemy dotknąć „dziecka niechcianego”, by z jednej strony zrozumieć kobiety w tzw. nieoczekiwanej ciąży i nauczyć się im adekwatnie pomagać, a z drugiej zastanowić się, jak traumę prenatalną przekuć w dobro – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka i prowadząca spotkanie.

Uczestnicy webinaru zastanowią się nad tym, czy brak prenatalnej miłości mamy i taty można czymś wypełnić i nad tym, czy to czasem nienazwane poczucie odrzucenia już na zawsze będzie determinowało zachowania małego dziecka, nastolatka, nawet dorosłego już człowieka. – Nawet jeśli zabrakło miłości w pierwszych chwilach życia, życie dziecka nie musi być przegrane! Nawet więcej – osoby doświadczone prenatalną traumą mogą osiągnąć sukces, szczególnie w tych dziedzinach, gdzie jego warunkiem jest wrażliwość, umiejętność współodczuwania i empatycznego towarzyszenia drugiemu człowiekowi – wyjaśnia Magdalena Guziak-Nowak, autorka popularnonaukowego cyklu webinarów „EduLife”,

Gościem Magdaleny Guziak-Nowak będzie dr n. hum. Emilia Lichtenberg-Kokoszka, specjalista ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka, adiunkt w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, dyplomowana położna. Prowadzi zajęcia z edukacji zdrowotnej, biomedycznych i psychopedagogicznych podstaw rozwoju i wychowania, wspierania rozwoju dziecka, wychowania do życia w rodzinie, wychowania seksualnego. Jej zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień związanych z prokreacją i seksualnością człowieka. Jest autorką wielu książek, organizatorką konferencji naukowych i szkoleniowych.

W czasie pierwszej części webinaru uczestnicy spotkania wysłuchają rozmowy Magdaleny Guziak-Nowak z dr n. hum. Emilią Lichtenberg-Kokoszką. W drugiej będą mieli okazję do zadania pytań ekspertce. Pytania można nadsyłać na czacie w czasie webinaru lub przed jego rozpoczęciem za pomocą specjalnego formularza, który znajduje się na stronie z zapisem na webinar.

Wszyscy chętni uczestnicy otrzymają bezpłatne zaświadczenia uczestnictwa.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Zapisu na niego można dokonać na stronie: https://pro-life.pl/webinary/. Na stronie tej można również zadać pytanie związane z tematem webinaru.

Majowe spotkanie jest częścią projektu edukacyjnego „EduLife” tworzonego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. To trwający już trzy lata cykl popularnonaukowych webinarów, które odbywają się od października do czerwca w każdą drugą środę miesiąca. Wykłady i rozmowy z zaproszonymi gośćmi są cenioną przez licznych odbiorców okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, m.in. o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki i cele diagnostyki prenatalnej.

Nagrania z poprzednich webinarów dostępne są na kanale Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka na YouTube: www.youtube.com/psozc.

ag/PSOŻC

Skip to content