Rocznica beatyfikacji Karoliny Kózkówny

04/06/2024 13:03
Bartek Dynak

Zbliża się rocznica beatyfikacji Błogosławionej Karoliny Kózkówny!
Już za kilka dni, 10 czerwca, obchodzić będziemy rocznicę beatyfikacji Błogosławionej Karoliny Kózkówny, męczennicy czystości i ofiary I Wojny Światowej.

To wyjątkowa okazja, aby uczcić pamięć tej młodej dziewczyny, która swoim życiem i śmiercią dała świadectwo niezłomnej wiary i przywiązania do wartości chrześcijańskich.

Błogosławiona Karolina Jest wzorem do naśladowania dla młodzieży, symbolem odwagi i niezłomności wiary, patronką czystości i wartości chrześcijańskich.

Jak możemy uczcić tę rocznicę?

  • Modlitwa: Uczestniczmy w Mszy Świętej w intencji Błogosławionej Karoliny, módlmy się o jej kanonizację i o łaskę za jej wstawiennictwem.
  • Nawiedzenie sanktuarium: Jeśli możesz, odwiedź sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie, gdzie znajdują się jej relikwie.
  • Szerzenie czci: Rozmawiaj o Błogosławionej Karolinie z innymi, dziel się jej historią i zachęcaj do jej czci.
  • Poznanie życiorysu: Przeczytaj książki lub artykuły o życiu Błogosławionej Karoliny, aby lepiej ją poznać i czerpać z niej inspirację. Zachęcamy również do odsłuchu cyklu konferencji “Piękny jest Bóg” – Kliknij tu, aby je wyświetlić

Błogosławiona Karolina Kózkówna jest dla nas wzorem do naśladowania, pokorą i siłą. Jej męczeńska śmierć niech będzie dla nas świadectwem wartości wiary i niezłomności ducha.

Pamiętajmy o niej i módlmy się o jej wstawiennictwo!

modlitwaKarolina.png

BartekD

Skip to content